sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSzalony kierowca zatrzymany przez policję

Szalony kierowca zatrzymany przez policję

41-latek za kradzież z włamaniem na terenie Niemiec do pojazdu marki Peugeot Boxer o wartości ponad 71 000 zł, odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy.

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku. Policjantki z krośnieńskiej komendy prowadząc kontrolę prędkości w miejscowości Radnica, w pewnym momencie zauważyły samochód, który z dużą prędkością wjechał do miejscowości i jechał w ich kierunku. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że kierujący prowadzi pojazd o 69 km/h szybciej niż powinien.

Funkcjonariuszka dała mężczyźnie znak do zatrzymania się, jednak ten po zmniejszeniu prędkości, ominął ją, a następnie przyspieszając zaczął uciekać. Reakcja policjantek na zachowanie kierującego była natychmiastowa. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyły za nim w pościg.

Kierujący próbując uciec, w pewnym momencie zjechał w boczną drogę, gdzie po porzuceniu samochodu kontynuował ucieczkę pieszo oddalając się w pobliskie zakrzaczenia. Przypuszczenia mundurowych, co do powodów takiego zachowania kierującego okazały się słuszne, bowiem auto pochodziło z przestępstwa, a jego kradzież zgłoszono na terenie Niemiec.

Informacja o zaistniałej sytuacji niezwłocznie przekazana została dyżurnemu jednostki, a następnie do patroli będących w służbie, celem odnalezienia mężczyzny. Prowadzone ustalenia i szybkość podjętych działań, skutkowały zatrzymaniem kierującego, który prowadząc kradziony pojazd nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał policjantkom.

Na miejsce porzucenia auta przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd pochodzący z kradzieży został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 41-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Peugeot Boxer, wartości ponad 71 tysięcy złotych za który odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wówczas, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Doprowadzony do aresztu śledczego 41-latek przebywa w nim do chwili obecnej.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady, a także czynności prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim pozwoliły na skierowanie do sądu materiałów sprawy wraz z aktem oskarżenia. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.2 °
81 %
3.4kmh
12 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE