środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryPodpalenie Stodoły w Złotniku

Podpalenie Stodoły w Złotniku

W ostatnich dniach doszło w powiecie do kilku pożarów. Spłonęła stodoła w Złotniku – prawdopodobnie w wyniku podpalenia. Natomiast na DW nr 289 płonął kontener z samochodami.

Do pierwszego zdarzenia doszło 28 maja. Strażacy kilka minut przed godz. 9:00 otrzymali informację o pożarze budynku gospodarczego (stodoły) w miejscowości Złotnik. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Żary i OSP Złotnik oraz Bieniów.

Fot. KP PSP w Żarach

Pożarem objęta została drewniana stodoła o powierzchni 50 m2, która stanowiła zagrożenie dla budynku mieszkalnego. W pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony zagrożonego obiektu, później do gaszenia stodoły, której konstrukcja zawaliła się podczas działań. W akcji brało udział 20 strażaków i 5 samochodów gaśniczych. Straty oszacowano na 100 tys. złotych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. 

Drugi pożar miał miejsce 26 maja. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z JRG Lubsko i OSP Brody zastały pożar kontenera do przewozu złomu, w którym w środku paliły się trzy samochody osobowe przeznaczone do kasacji. Kierowca zdążył wyładować kontener z samochodu ciężarowego na drogę i odjechał na bezpieczną odległość. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru i ugaszeniu palących się samochodów w kontenerze. Cała akcja trwała 90 minut.

Fot. KP PSP w Żarach

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
-5.5 ° C
-4 °
-5.5 °
91 %
2.1kmh
3 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
4 °
niedz.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE