środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ktoś zniszczył elewację Łaźni. Sprawca poszukiwany

Ktoś zniszczył elewację Łaźni. Sprawca poszukiwany

Policja i prokuratura szukają osoby lub osób, które są odpowiedzialne za zdewastowanie części elewacji dawnej Łaźni Miejskiej, znajdującej się w centrum Gorzowa. Za to przestępstwo może grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (11/12.06). Na elewacji, przy głównym wejściu do budynku, ktoś namalował napisy: „Szlachectwo zobowiązuje” oraz „H. Żbik-Nierubiec i L. Kołakowski”. O tym akcie wandalizmu prokuraturę powiadomił Miejski Konserwator Zabytków, który wcześniej przeprowadził oględziny i zebrał niezbędną dokumentację. Wszystkie te informacje zostały przekazane odpowiednim organom, które teraz poszukują sprawców tego czynu.

Osoby, które są odpowiedzialne za to pseudo-graffiti muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami. Wszystko dlatego, że budynek dawnej Łaźni Miejskiej wpisany jest do rejestru zabytków.

Ponadto obiekt jest zlokalizowany na obszarze historycznego układu urbanistycznego tzw. Nowego Miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

W ocenie konserwatora zabytków takie zniszczenie elewacji jest przestępstwem opisanym w Ustawie o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami. Może za to grozić kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE