czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzeccy żołnierze mają siłę i sprawność! Zwyciężyli zawody

Międzyrzeccy żołnierze mają siłę i sprawność! Zwyciężyli zawody

Żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zwyciężyli 25. edycja Marszu Nadodrzańskiego. W zawodach wzięło udział prawie 70 drużyn, ale to mundurowi z Międzyrzecza okazali się najlepsi. Zaraz za nimi na podium stanęli policjanci z Gorzowa.

Rywalizacja odbyła się w minioną sobotę (11.06) w Gubinie. Marsz Nadodrzański to zawody, których celem jest sprawdzenie siły, sprawności oraz umiejętności współpracy policjantów. Pięcioosobowe drużyny miały za zadanie pokonać biegiem dwunastokilometrową trasę i ulokowane na niej przeszkody. Było przejście po ściance, równoważni, strzelanie biatlonowe, przejście kanałem burzowym, transport rannego, pokonanie przeszkody w wodzie oraz przeprawa przez rzekę Nysę. Zadania należało wykonywać w pełnym umundurowaniu.

W tegorocznych zawodach najlepsi okazali się żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Na drugim miejscu znaleźli się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie.

– Lubuscy policjanci dzięki swojemu zaangażowaniu podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz przekraczaniu własnych możliwości są oni już od kilku lat w czołówce różnego rodzaju zmagań służb mundurowych – informuje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ubiegłym roku w Marszu Nadodrzańskim gorzowianie zajęli drugie miejsce, a dwa lata temu pierwsze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
88 %
2.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE