czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lekarze z całego świata szkolą się w gorzowskim szpitalu

Lekarze z całego świata szkolą się w gorzowskim szpitalu

Dzisiaj (22.04) w lecznicy przy ul. Dekerta w Gorzowie rozpoczęło się szkolenie z ultrasonografii kontrastowej. W szkoleniu wezmą udział specjaliści zarówno z całej Polski jak i zza granicy (w trybie online).

Medyków czekają wykłady, prezentacje i badania. Wszystko po to, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ultrasonografii kontrastowej.

– To metoda, która z powodzeniem może zastąpić tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, a często i biopsję – wyjaśnia dr Roman Kołodziejczak, ordynator interny w gorzowskim szpitalu i prezes Oddziału Gorzowskiego Towarzystwa Internistów Polskich, który jest inicjatorem przeprowadzenia szkolenia.

Badanie USG jest jedną z najczęściej stosowanych metod diagnostycznych, a podanie specjalnego środka kontrastowego pozwala na precyzyjną diagnozę w czasie jednego badania USG. Metoda ta sprawdza się szczególnie w przypadku diagnostyki zmian w wątrobie, nerkach, układu moczowego czy przewodu pokarmowego. Dodatkowo, służy obrazowaniu zmian w obrębie jam lewego serca, tętnic mózgowych, szyjnych o obwodowych.

Wykłady odbędą się w holu Ośrodka Radioterapii dlatego pacjenci, którzy są umówieni na rezonans w sobotę lub w niedzielę proszeni są o korzystanie z bocznych drzwi ośrodka.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
73 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
13 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE