sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lepiej nie odwiedzać cmentarza

Lepiej nie odwiedzać cmentarza

Administracja cmentarza znajdującego się przy ulicy Żwirowej w Gorzowie apeluje do mieszkańców, aby póki co ograniczyli wizyty na nekropolii, a najlepiej, aby przełożyli je na przyszły tydzień. Wszystko przez pogodę.

W województwie lubuskim wciąż obowiązuje trzeci stopień zagrożenia silnym wiatrem, a według synoptyków przez całą Polskę ponownie przejdą wichury. To z kolei może stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców, dlatego w przypadku takiej pogody lepiej unikać miejsc, w których znajduje się dużo drzew, a do takich niewątpliwie należy cmentarz.

W przypadku silnego wiatru lepiej nie wychodzić z domu, jeśli mamy taką możliwość. Jeśli już musimy wyjść to unikajmy rejonów o dużym zadrzewieniu, np. parków, lasów. Silne porywy wiatru mogą łamać gałęzie i powalać drzewa, a to stanowi bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. Lepiej więc wybrać dłuższą drogę, ale taką, gdzie tych drzew będzie mniej – przestrzega Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Przebywanie na gorzowskim cmentarzu podczas wichur, gdzie drzew jest naprawdę sporo, może być niebezpieczne. Nekropolia co prawda póki co pozostaje otwarta, ale administracja nie wyklucza, że w przypadku pogorszenia pogody podjęte zostaną decyzje o jej zamknięciu.

Jeśli chodzi o pogodę to bardzo silny wiatr ma się utrzymywać do niedzieli. Najgorzej sytuacja może wyglądać jutro, tj. w sobotę. Zapowiadane są też opady deszczu i burze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE