poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSą pieniądze, będą remonty dróg

Są pieniądze, będą remonty dróg

Gmina Międzyrzecz otrzymała ponad 2 mln 446 tysięcy złotych na przebudowę ulic Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego. Prace potrwają do jesieni przyszłego roku.

Ulica Norwida już od dawna woła o remont. To droga gruntowa, pokryta dziurami co jest szczególnie uciążliwe dla mieszkańców zwłaszcza po opadach deszczu kiedy to ulica zamienia się w istne grzęzawisko. Potrzeba przebudowy stała się tym pilniejsza, że w ostatnim czasie przy Norwida wybudowano kilkanaście nowych domków.

Teraz już wiadomo, że ulica zostanie wyremontowana. Nawierzchnia zostanie utwardzona i pokryta asfaltem. Dodatkowo wybudowane zostaną chodniki, lampy i wpusty kanalizacji deszczowej. To nie koniec, bo wyremontowane zostaną także dwie ulice przylegające do ulicy Norwida, tj. ul. Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego.

Utwardzenie tych dróg umożliwi rozpoczęcie kolejnej inwestycji w zachodniej części miasta, czyli budowę nowej ulicy łączącej Norwida z drogą łączącą ul. Mieszka I i miasto z południowym węzłem obwodnicy. Powstanie w ten sposób łącznik, który odciąży ruch na Mieszka I i jej skrzyżowaniu z Łąkową i Chopina – przyznaje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Koszt wyremontowania ulic to 4 mln 111 tysięcy złotych, z czego prawie 2,5 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
20 ° C
20 °
20 °
48 %
3kmh
91 %
pon.
21 °
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE