poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Linia 101 pojedzie na Osiedle Europejskie

Linia 101 pojedzie na Osiedle Europejskie

Autobusy zostaną skierowane na Osiedle Europejskie już od 1. Września. Powstanie też zatoka autobusowa na ulicy Londyńskiej, a łuk drogi naprzeciwko Biedronki będzie poszerzony.

W Gorzowie przeprowadzono testy i analizy dotyczące skomunikowania Osiedla Europejskiego. Na ich podstawie urzędnicy zdecydowali, że będzie tam kursować istniejąca już linia 101. Autobusy, które do tej pory kończyły swoją trasę na pętli przy ulicy Słowiańskiej pojadą dalej ulicą Myśliborską i Haską w kierunku osiedla. Na ulicy Londyńskiej zostanie utworzona „pętla”. Tutaj autobusy będą kończyły swój bieg i zaczynały nową trasę w kierunku ulicy Śląskiej.

Linia 101 charakteryzuje się atrakcyjnym rozkładem jazdy umożliwiającym przesiadki na pozostałe linie kursujące w inne rejony naszego miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Rozbudowanie trasy linii 101 wymaga też zmian na Osiedlu Europejskim tak, aby było bezpiecznie i komfortowo. W związku z tym na ulicy Londyńskiej powstanie nie tylko przystanek, ale cała zatoka autobusowa, aby nie utrudniać innym pojazdom poruszania się po drodze. Oprócz tego poszerzony zostanie wąski dość łuk znajdujący się na wysokości marketu Biedronka. Zbudowany ma zostać też brakujący chodnik od ulicy Haskiej.

– Oferta przewozowa będzie dotyczyła pełnego przekierowania linii 101 na osiedle Europejskie we wszystkie dni tygodnia, w ramach wszystkich kursów – dodaje Wiesław Ciepiela.

Prace związane z odpowiednim przygotowaniem infrastruktury drogowej potrwają kilka miesięcy. Według zapowiedzi urzędników już od września mieszkańcy Osiedla Europejskiego będą mogli korzystać z autobusów linii 101.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
4.9 ° C
4.9 °
4.9 °
38 %
0.5kmh
80 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE