niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Maluszkom nie zabraknie mleka. I to najlepszego!

Maluszkom nie zabraknie mleka. I to najlepszego!

Gorzowski szpital rozpoczął współpracę ze szczecińskim bankiem mleka kobiecego. Dzięki temu dzieci, które nie mogą być karmione piersią przez swoje mamy będą miały podawany naturalny pokarm pochodzący od innej kobiety.

Mleko kobiece to prawdziwa bomba witaminowa. Ma ogromne wartości odżywcze, które wpływają na budowanie odporności maluszka, a także umożliwiają mu jak najlepszy rozwój. Żadne mleko modyfikowane, niezależnie od marki i składu, nie jest w stanie zastąpić tej cennej substancji. Dlatego tak niezwykle istotne jest, aby niemowlaki już od pierwszych dni życia karmione były właśnie mlekiem kobiecym.

A co w przypadku wcześniaków? Co w momencie, gdy mama z pewnych względów nie może lub też nie chce karmić piersią? Na pomoc przychodzą banki mleka kobiecego, w których składowany jest pokarm oddany przez honorowe dawczynie.

Właśnie z takim bankiem nawiązał współpracę gorzowski szpital. Od teraz najbardziej potrzebujące maluszki nie będą dostosować modyfikowanych mieszanek, ale najlepsze, naturalne mleko!

– Traktujemy naturalny pokarm, jak złoty lek. I jeśli chodzi o jego właściwości nie ma znaczenia, że jest on od innej kobiety. Jest przebadany, przewożony i przechowywane w specjalnych warunkach – tłumaczy Barbara Michalczyk, kierownik oddziału noworodkowego z pododdziałem intensywnej opieki nad noworodkiem w gorzowskim szpitalu.

Pokarm będzie podawany wcześniakom, których mamy nie rozpoczęły jeszcze laktacji oraz ciężko chorym noworodkom, których mamy nie mogą dostarczyć pokarmu na oddział. Oczywiście wszystko za zgodą rodziców. s


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE