poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Trzy firmy chętne do modernizacji deptaka. Uda się rozstrzygnąć kolejny przetarg?

Trzy firmy chętne do modernizacji deptaka. Uda się rozstrzygnąć kolejny przetarg?

Urzędnicy otworzyli oferty w kolejnym już przetargu na modernizację deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Tym razem do prac zgłosiło się trzech wykonawców. To firmy z Gorzowa, Międzyrzecza i Świdnicy.

Obecnie urzędnicy analizują oferty, które wpłynęły do przetargu. Przypomnijmy: jego ponowne ogłoszenie było konieczne z uwagi na to, że poprzednio wybrany wykonawca zrezygnował praktycznie w ostatniej chwili. Powodem miały być problemy z uzyskaniem ubezpieczenia:

Konieczne więc było ogłoszenie kolejnego przetargu. Tym razem zgłosiły się trzy firmy, które chcą się zająć zadaniem: z Międzyrzecza, Świdnicy i Gorzowa. Najtańszą ofertę przedstawił wykonawca z Międzyrzecza, który jest gotowy wykonać roboty za niecałe 6 milionów złotych. Nieco więcej, bo ponad 6 mln 300 tys. zł, zaproponowała firma ze Świdnicy, natomiast najdroższą ofertę, opiewającą na ponad 7 mln 100 zł przedstawiła firma z Gorzowa. Obecnie urzędnicy analizują oferty i zdecydują, która z nich zostanie wybrana.

Jak zmieni się deptak?

Zakres robót jest dość szeroki. Przede wszystkim chodzi o to, by ulice Hawelańska i Wełniany Rynek służyły pieszym, dlatego zlikwidowane mają zostać przeszkody architektoniczne, w tym m.in. wysokie krawężniki czy różnego rodzaju progi i nierówności. Wymieniona ma tam zostać nawierzchnia, a dodatkowo mają się pojawić elementy małej architektury (jak ławeczki) oraz więcej zieleni.

„Nowością będzie również to, że wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego) i będzie miała kolor grafitowy, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych, bez wydzielania jej kolorystycznie i wysokościowo. Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku” informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jeśli chodzi o deptak to roboty obejmą odcinek od ulicy Sikorskiego do Studni Czarownic. Tam również pojawi się nowa nawierzchnia, ławki, stojaki rowerowe i więcej zieleni.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE