niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wykonawca zrezygnował. Co dalej z remontem deptaka przy Hawelańskiej?

Wykonawca zrezygnował. Co dalej z remontem deptaka przy Hawelańskiej?

Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia informowaliśmy, że rozstrzygnięto przetarg na modernizację deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańska i Wełniany Rynek. Prace miały się wkrótce rozpocząć, ale teraz wiadomo już, że tak nie będzie. Wszystko dlatego, że firma wybrana do realizacji zadania wycofała się z inwestycji. Dlaczego?

Do przetargu na wykonanie prac zgłosiły się trzy firmy. Ostatecznie wybrano wykonawcę z Poznania, który zaproponował, że zajmie się zadaniem za kwotę nieco ponad 6,5 miliona złotych. Jeszcze w styczniu miała zostać podpisana umowa, ale… firma wycofała się z inwestycji, o czym poinformowała dzisiaj (23.01) spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Powodem miały być problemy z uzyskaniem zabezpieczenia.

W związku z ostateczną, odmowną decyzją firmy ubezpieczeniowej w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, oświadczamy, że odstępujemy od podpisania umowy dot. postępowania pn. Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańską/Wełniany Rynek, w którym nasza oferta została wybrana jako najkorzystniejsza – czytamy w piśmie firmy Hydrobudowa.

Mimo, że w przetargu zgłosiły się jeszcze dwie inne firmy to jego rozstrzygnięcie w tym momencie jest niemożliwe. Wszystko dlatego, że najtańsza oferta, którą zaproponował wykonawca ze Świdnicy, została odrzucona z uwagi na brak wymaganych dokumentów. Z kolei trzecia firma, z Gorzowa, chciała za zadanie więcej niż przewidywało miasto.

Dlatego też przetarg został unieważniony. Co dalej? Wkrótce ma zostać ogłoszone kolejne postępowanie i to od niego będzie zależeć dalszy los gorzowskiego deptaka.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE