piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBogdan Śnieżek został komisarzem w gminie Dąbie

Bogdan Śnieżek został komisarzem w gminie Dąbie

To była tylko formalność. Bogdan Śnieżek, działacz Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na komisarza wyborczego gminy Dąbie.

Już wcześniej informowaliśmy, że Bogdan Śnieżek jest jednym z kandydatów oraz faworytów do objęcia stanowiska komisarza wyborczego w gminie Dąbie, choć z tym regionem i samorządem nie był do tej pory za bardzo związany.

Bogdan Śnieżek do niedawna był radnym powiatowym w powiecie krośnieńskim. Był, ponieważ na początku stycznia 2023 roku złożył mandat. Informację potwierdził starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński. W efekcie jego miejsce zajmie następny kandydat na radnego z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości – czyli Jan Szatkowski z miejscowości Kamień.

Bogdan Śnieżek jest mieszkańcem Osiecznicy. Jest emerytowanym strażakiem, był komendantem KP PSP w Krośnie Odrzańskim, prezes OSP Osiecznica. Zasiadał w Radzie Miejskiej gminy Krosno Odrzańskie w latach 2002-2014 i był radnym Powiatu Krośnieńskiego z ramienia PiS.

Bogdan Śnieżek komisarzem wyborczym

W poniedziałek – 23 stycznia – Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał na ręce Bogdana Śnieżka akt mianowania na komisarza wyborczego gminy Dąbie, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W. Dajczak w trakcie konferencji prasowej podkreślał, że to najlepszy kandydat na to stanowisko, dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracy w samorządzie, a także pracy B. Śnieżka jako zawodowego strażaka.

Chciałbym podziękować za zaufanie, którym obdarzył mnie wojewoda. Wiem, że końcowy akt podpisywał premier, ale wniosek wyszedł z naszego województwa i był podpisany przez właśnie wojewodę lubuskiego – powiedział komisarz wyborczy w gminie Dąbie, Bogdan Śnieżek. – Nie zawiodę tego zaufania oraz mieszkańców gminy Dąbie. Rolą komisarza jest łączyć, a nie dzielić. Jestem do tej roli przygotowany.

B. Śnieżek będzie na stanowisku komisarza wyborczego przez niecałe dwa miesiące. Wybory wójta gminy Dąbie zaplanowano na 12 marca 2023 roku.

Dlaczego w gminie Dąbie potrzebny jest komisarz?

Gmina Dąbie od grudnia zeszłego roku nie ma wójta, ponieważ uprawomocnił się wyrok Marcina R. w sprawie próby wyłudzenia odszkodowania. Sprawa zaczęła się około 3 lata temu, kiedy w Gronowie doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa wozy strażackie. Jeden z nich, to był pojazd bojowy OSP Szczawno, który prowadził wtedy Marcin R. Kabina samochodu OSP Szczawno została zniszczona. Gmina Dąbie wydała na naprawy około 150 tys. zł.

Wójt zapewniał też, że pojazd został ubezpieczony. Problem w tym, że umowa z firmą ubezpieczeniową miała zostać zawarta dzień po wypadku, czyli po tym, jak wóz strażacki był już uszkodzony.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim. Podejrzewano, że mogło dojść do próby wyłudzenia ubezpieczenia. Sprawa miała swój finał w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu, gdzie uprawomocniony został wyrok Marcina R. Tym samym nie może on już być wójtem, ponieważ osoba skazana jakimkolwiek wyrokiem prawomocnym nie może pełnić takiej funkcji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE