piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKonfederacja: To ustawa o totalnej inwigilacji Polaków

Konfederacja: To ustawa o totalnej inwigilacji Polaków

Waży 17 kg i liczy 3,5 tys. stron – mowa o ustawie dotyczącej nowego Prawa Komunikacji Elektronicznej. Przeciwko przyjmowanym przepisom protestowali dziś członkowie Konfederacji. – Jest to ustawa o totalnej inwigilacji Polaków – mówili.

W tej ustawie najbardziej nas niepokoi art. 43. W tym artykule dowiadujemy się, że nowy przepisy dawałby prawo Policji i ośmiu kolejnym polskim służbom dostęp do komunikatorów internetowych, maili, ale także do lokalizacji ich smartfonów – mówił na konferencji prasowej Krystian Pacholik, prezes Ruchu Narodowego Lubuskie.

Jak zauważają politycy wcześniej ten dostęp był również możliwy, ale po wyrażeniu zgody przez sąd. Teraz dostęp byłby w czasie rzeczywistym bez pytania o zgodę. Warto zaznaczyć, że Policja zakupiła niedawno dodatkowe programy szpiegujący izraelskiej firmy za 6,5 mln zł.

Służby zyskują dostęp do takich komunikatorów jak What`s App, Messenger czy Gmail. W każdej chwili będą mogły wiedzieć wszystko o każdym z Polaków. PiS razem z Solidarną Polską przegłosowali już tę ustawę w pierwszym czytaniu. Ona zapewne jeszcze w tym tygodniu wróci do Sejmu. Musimy zwrócić uwagę, że przekracza ona poziom inwigilacji i jest niezgodna z Konstytucją – zauważył Tomasz Bratkowski, działacz Konfederacji – Zastanawiam się gdzie autor brał korepetycje? W komunistycznych Chinach czy w Korei Północnej. To bardzo rażące przekroczenie wolności obywatelskiej – dodał

Według Konfederatów podobna sytuacja miała miejsce za czasów rządów PO przy podejmowaniu ustawy o ACTA, wtedy jednak opór społeczny powstrzymał zapędy ówczesnego rządu. I to właśnie na sprzeciw społeczny liczy partia. Dodatkowo postanowiła złożyć odpowiednie petycje i wezwać posłów PiS to przyzwoitego zachowania.

Wzywamy wszystkich posłów PiSu i Solidarnej Polski, aby zagłosowali przeciwko tej skandalicznej ustawie. Składamy dzisiaj w biurze posła Jacka Kurzępy petycję, aby głosować zgodnie z polską racją stanu – zadeklarował Marcin Sygutowski, lider Klubu Konfederacji w Zielonej Górze i odczytał petycję.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
17.9 °
63 %
1.7kmh
94 %
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
21 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE