niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rozlicz PIT w aplikacji i wesprzyj lokalne organizacje

Rozlicz PIT w aplikacji i wesprzyj lokalne organizacje

Województwo lubuskie przystąpiło do akcji „Wspieraj lokalnie”, w ramach której wszyscy chętni mogą bezpłatnie rozliczyć PIT za pomocą Internetu i jednocześnie przekazać 1,5% podatku na działające w rejonie organizacje pożytku publicznego.

Wszystkie samorządy, które przyłączyły się do projektu mają do dyspozycji specjalnie przygotowaną aplikację do rozliczania PIT-u. To właśnie za jej pomocą mieszkańcy mogą profesjonalnie i niezwykle łatwo rozliczyć swój podatek dochodowy. Aplikacja obsługuje wszystkie, nawet te najbardziej nietypowe przychody, a na końcu użytkownik otrzymuje oficjalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania wysłanego przez Internet.

Teraz do projektu dołączyło też województwo lubuskie. Warunkiem rozliczenia się przez aplikację jest miejsce zamieszkania (niekoniecznie zameldowania) w Lubuskiem, nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty.

Jednak celem akcji jest coś więcej niż tylko ułatwienie dokonania niezbędnych formalności. Chodzi bowiem o to, by przy rozliczeniu się przekazać 1,5% podatku na działające w regionie organizacje pożytku publicznego.

Projekt „Wspieraj Lokalnie” powstał w efekcie przeświadczenia o kluczowym znaczeniu współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi. Projekt łączy kampanię 1,5% dla lokalnych OPP z kampanią lokalnego rozliczania podatku dochodowego dla jednostek samorządu terytorialnego. W ramach „Wspieraj Lokalnie” jednostki samorządu terytorialnego otrzymują możliwość efektywnej realizacji obowiązku wspierania lokalnych organizacji pozarządowych, a jednocześnie stymulowania swoich przychodów z PIT mieszkańców” czytamy na oficjalnej stronie projektu www.iwop.pl/wspieraj-lokalnie/.

Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) to organizacje pozarządowe, takie jak np. stowarzyszenia i fundacje) niedziałające w celu osiągnięcia zysku. Spis OPP znajdziesz m.in. tutaj.

Aplikacja do rozliczenia PIT-u dostępna jest na stronie Wspieraj Lokalnie Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego z PITax.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE