piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczOsobisty asystent dla niepełnosprawnych. Są pieniądze na projekt!

Osobisty asystent dla niepełnosprawnych. Są pieniądze na projekt!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu otrzymał rządową dotację w wysokości prawie 870 tysięcy złotych na realizację projektu pod nazwą: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. W ramach tych środków niepełnosprawni będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy w codziennych czynnościach.

869.601,00 dokładnie taką kwotę dotacji przekazało Ośrodkowi Pomocy Społecznej Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wszystko po to, aby niepełnosprawnym w Międzyrzeczu żyło się lepiej. Ma to być możliwe dzięki pomocy specjalnego, osobistego asystenta. Do jego zadań będzie należała zarówno pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, adekwatnych do potrzeb, zapewnienie niepełnosprawnym większej niezależności oraz umożliwienie im zaangażowania się w życie społeczne, kulturalne, rozrywkowe lub sportowe.

Do kogo kierowana jest pomoc?

Z usługi osobistego asystenta mogą skorzystać dzieci do 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, oraz osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo traktowane na równi z wymienionymi orzeczeniami.

Jak się zgłosić?

Osoby uprawnione, które chciałyby skorzystać z tej formy wsparcia mogą się zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. To właśnie tam należy dostarczyć kartę zgłoszenia oraz kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności.

Dokumenty można wysłać mailem, pocztą, za pomocą platformy ePUAP, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub osobiście w wydziale OSP przy ul. Wojska Polskiego 13B.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem: 732 935 055 lub 95 742 78 34.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
57 %
1kmh
71 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE