wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Masz wpływ na swoje otoczenie! Zgłoś projekt do BO

Masz wpływ na swoje otoczenie! Zgłoś projekt do BO

W Gorzowie ruszył nabór wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 12. marca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty dotyczące tego co należałoby w mieście, zmienić, poprawić lub ulepszyć.

To już 12. edycja Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego zaplanowano pewną pulę pieniędzy do wykorzystania na projekty zgłoszone przez mieszkańców. W BO 2024 jest to suma 8 276 884 zł, które podzielone są na następujące kategorie:

KATEGORIA REJONOWA 434 583 zł:

  • 434 583 zł na projekt zadania twardego
  • 26 000 zł na projekt zadania miękkiego

KATEGORIA OŚWIATOWA 1 490 000 zł:

  • 1 490 000 zł na projekt zadania twardego
  • 26 000 zł na projekt zadania miękkiego

KATEGORIA OGÓLNOMIEJSKA 745 000:

  • 670 500 na projekt zadania twardego
  • 74 500 na projekt zadania miękkiego

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące terenów miejskich, czyli np. zagospodarowania terenów zielonych, wyremontowania chodnika czy drogi lub zorganizowania pikniku sąsiedzkiego. Później złożone wnioski będą oceniane pod kątem formalnym, a te, które spełnią wszystkie kryteria będą poddane pod głosowanie mieszkańców. Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Są zmiany!

W tym roku zmieniono nieco podział miasta na rejony. Już nie będzie ich 10, a 12, bo wyodrębniono dodatkowo Os. Europejskie oraz Chwalęcice/Srebrną.

– Zmieniły się też granice oraz nazwy rejonów, dlatego warto, żeby nawet weterani BO przed złożeniem wniosku sprawdzili wykaz ulic przyporządkowanych do poszczególnych rejonów na stronie poświęconej budżetowi obywatelskiemu lub geoportal – kompozycja Budżet Obywatelski 2024 – informuje Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji UM Gorzów.

Jak zgłosić projekt?

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie www.um.gorzow.pl w zakładce Budżet Obywatelski lub w kancelarii ogólnej urzędu miasta przy ulicy Sikorskiego. Można również skorzystać z platformy www.gorzow.konsultacjejst.pl. Do formularza niezbędne jest dołączenie dokumentu z podpisami przynajmniej 20 mieszkańców, którzy popierają projekt. Tak przygotowane wnioski należy dostarczyć do urzędu czy to stacjonarnie czy za pośrednictwem Internetu. Jest na to czas do 12. marca.

Więcej szczegółów na temat harmonogramu Budżetu Obywatelskiego 2024 znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
87 %
8.5kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE