poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tajemnice murów i zatopionego czołgu. Przejdź się na spacer Nowym Miastem

Tajemnice murów i zatopionego czołgu. Przejdź się na spacer Nowym Miastem

W sobotę (04.01) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „ChodźMy na spacer”. Tym razem przewodnik poprowadzi mieszkańców Nowym Miastem nad dwa jeziora. Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy!

Tematyczne spacery po Gorzowie powoli stają się już miejską tradycją. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, niezależnie od pogody, można zwiedzić wybrany zakątek miasta i posłuchać ciekawych opowieści na jego temat. Swoją wiedzą dzieli się w tym względzie Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista, a do tego autor przewodników turystycznych.

Tym razem wszycy chętni mogą wziąć udział w spacerze po „Nowym Mieście nad dwa jeziora”. W programie m.in. tajna furta murów miejskich, dąb Bismarca, gorzowska secesja, tajemnice Placu Grunwaldzkiego, Jezioro Dziecięce i opowieści o zatopionym czołgu.

Aby dołączyć do spaceru nie są konieczne wcześniejsze zapisy, wystarczy ubrać wygodne buty (w miarę potrzeby nieprzemakalny płaszcz) i w sobotę o godzinie 10:00 stawić się pod fontanną Pauckscha na Starym Rynku. To właśnie tam organizowana jest zbiórka. Udział jest bezpłatny.

Przypomnijmy: za każdym razem spacery odbywają się w innym rejonie miasta. Ich odwołanie może wynikać tylko z wyjątkowo złej pogody (silny wiatr, burza, gradobicie, itp.) – deszcz nie stanowi przeszkody.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE