sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWykonawca wybrany! Wkrótce ruszy remont ul. Komisji Edukacji Narodowej

Wykonawca wybrany! Wkrótce ruszy remont ul. Komisji Edukacji Narodowej

To świetna wiadomość dla mieszkańców Międzyrzecza! Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie gruntownego remontu ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Robotami zajmie się firma z Kościana, a na ich przeprowadzenie będzie miała 300 dnia od momentu podpisania umowy.

Ulica Komisji Edukacji Narodowej łączy osiedle Kasztelańskie z ulicą Zachodnia. Niestety, już od dawna wymaga przebudowy i nowej nawierzchni, ponieważ obecnie składają się na nią przede wszystkim dziury, a to sprawia, że przy niesprzyjającej pogodzie zamienia się ona w istne grzęzawisko. Na potrzebę pilnego remontu zwracają uwagę sami mieszkańcy, którzy boją się o swoje bezpieczeństwo raz o.. auta, którym niełatwo poruszać się po takich wybojach.

Teraz pewne jest już, że droga doczeka się przebudowy. Docelowo pokryje ją asfaltowa nawierzchnia, a parking i chodniki zostaną utwardzone kostką. Wykonane zostaną też tereny zielone oraz określone zostaną przejścia dla pieszych.

Tym zadaniem chciały się zając dwie firmy, które zgłosiły się w przetargu: z Kościana i Międzyrzecza. Ostatecznie urzędnicy wybrali niższą ofertę, tak wiec robotami zajmie się Infrakom Kościan Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna, która zaproponowała, że wykona zadanie za 1 828 652,81 zł. Dla porównania międzyrzecka firma BRUBET, która realizuje też inne inwestycje w mieście, zaproponowała kwotę 2 157 194,22 zł.  

Teraz czas na podpisanie umowy i prace mogą się rozpoczynać! To oznacza, ze jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z drogi w całkiem nowym wydaniu!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
5 °
94 %
2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
8 °
niedz.
9 °
pon.
8 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE