piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Miasto nie dołoży do remontu ul. Spichrzowej. Przetarg unieważniono

Miasto nie dołoży do remontu ul. Spichrzowej. Przetarg unieważniono

Mimo, że w przetargu na remont ostatniego odcinka ulicy Spichrzowej w Gorzowie zgłosiło się dwóch chętnych to decyzją urzedników postępowanie zostało unieważnione i zostanie ogłoszone po raz kolejny. Wszystko dlatego, że kwoty zaproponowane przez firmy znacznie przewyższają możliwości budżetowe miasta.

Dwie firmy chciały się zająć remontem ul. Spichrzowej. Urzędnicy odrzucili oferty

Chodzi o ostatni etap przebudowy ulicy Spichrzowej, który obejmie prawie półkilometrowy odcinek ulicy od Mostu Staromiejskiego do ulicy Hejmanowskiej. Będzie tam przede wszystkim nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie, oświetlenie, a także parking samochodowy i rowerowy. Wzdłuż ulicy Chrobrego miałaby też powstać ścieżka rowerowa.

Tymi pracami chciały się zająć dwie firmy: konsorcjum TORMEL Sp. z o.o. i WUPRINŻ S.A., które zaproponowały wykonanie inwestycji za kwotę 14 498 261,62 zł, oraz Eurovia Polska S.A. z kwotą 14 745 144,18 zł.

Jak się okazuje ceny są dużo wyższe niż planowali urzędnicy i przekraczają zakładaną przez miasto kwotę aż o… ponad 1,5 mln zł.

Po przeanalizowaniu budżetu, Miasto podjęło decyzję, że kwota na realizację inwestycji nie zostanie zwiększona. W związku z powyższym, na przestrzeni najbliższego miesiąca, spółka ponownie ogłosi przetarg informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

To oznacza, że przetarg będzie ogłoszony po raz kolejny, a na sam remont mieszkańcy muszą jeszcze poczekać.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE