niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mimo zakazu kierowcy wjeżdżają na deptak

Mimo zakazu kierowcy wjeżdżają na deptak

Straż miejska i policja przypominają, że odcinek ul. Chrobrego od Jagiełły do Borowskiego jest wyłączony z ruchu kołowego, a za niedostosowanie się do obowiązującego zakazu grożą mandaty. Do tej pory ukarano już ponad 30 kierowców.

Po remoncie torowiska oraz deptaka na ulicy Chrobrego ruch w tamtym rejonie został ograniczony do niezbędnego minimum. To oznacza, że wjechać tam mogą wyłącznie pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji, służb miejskich, rowerów oraz pojazdów posiadających zezwolenie zarządcy drogi. W każdym innym przypadku wjazd tam jest bezwzględnie zabroniony.

Jak się jednak okazuje wielu kierowców nic sobie z zakazu nie robi i chcąc sobie skrócić bądź ułatwić drogę wjeżdżają na deptak. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ deptak ma w tej chwili funkcję rekreacyjną i codziennie spaceruje po nim wielu mieszkańców.

Dlatego miejskie służby przypominają o zakazie i przestrzegają, że każdy wjazd na ten teren będzie surowo karany. Za niedostosowanie się do zakazu grozi mandat w wysokości nawet 5 tysięcy złotych oraz osiem punktów karnych.

Do tej pory w ten sposób ukaranych zostało już 34 kierujących, a w przypadku kolejnych czterech skierowano wnioski do sądu.

Każdy kto widzi podobne, nieodpowiedzialne zachowanie może to zgłosić na policję lub do straży miejskiej. Funkcjonariusze informują również, że na bieżąco sprawdzany jest monitoring, który pomaga wytypować kierowców łamiących przepisy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE