niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mimo zbyt wysokich ofert, wykonawca wybrany. Kto wyremontuje Dworcową?

Mimo zbyt wysokich ofert, wykonawca wybrany. Kto wyremontuje Dworcową?

Urzędnicy rozstrzygnęli postępowanie przetargowe i wybrali firmę, która zajmie się przebudową ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem, budową węzła przesiadkowego i remontem ul. Jancarza i Składowej. Prace wykona firma ZUE S.A. z Krakowa.

Trzy firmy chciały się zająć inwestycją

W przetargu zgłosiły się trzy firmy: BUDIMEX S.A. z Warszawy, ZUE S.A. z Krakowa i konsorcjum firm TORMEL Sp. z o.o. i WUPRINŻ S.A. z Poznania. Każda z zaproponowanych ofert przewyższała kwotę, którą chcieli wydać na ten cel urzędnicy.

Ostatecznie jednak zdecydowano, że prace wykona ZUE S.A. z Krakowa, której oferta była najtańsza. Koszt prac wyniesie 23 327 780,92 zł, z czego ponad 17 mln zł zapłaci miasto, a ponad 6 mln zł PWiK.

Już za rok Dworcowa będzie jak nowa!

Zakres prac na ulicy Dworcowej w Gorzowie jest bardzo szeroki. Po pierwsze sama ulica zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do placu przed dworcem PKP. Do tego przebudowane zostanie również torowisko oraz trakcja tramwajowa w obrębie placu przed dworcem PKP. Sam plac również zyska nowy blask.

Wybudowane zostaną ciągi piesze i pieszo-rowerowe, nowe toalety dla podróżujących oraz elementy małej architektury. Będzie też więcej zieleni.

A to nie koniec, bo roboty obejmują również dostawę i montaż kamer monitoringu, a także budowę węzła przesiadkowego.

To wszystko będzie gotowe już w przyszłym roku! Od momentu podpisania umowy (które ma nastąpić jeszcze w maju) wykonawca będzie miał 12 miesięcy na zrealizowanie zadania.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE