wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMłodzi wiedzą jak ratować życie! Rejonowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

Młodzi wiedzą jak ratować życie! Rejonowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

Podczas weekendu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu odbyła się Rejonowa Olimpiada Pierwszej Pomocy, w której wzięli udział młodzi międzyrzeczanie. Najlepsi okazali się uczniowie SP nr 6 oraz CKZiU!

To była wyjątkowa olimpiada! Wyjątkowa, ponieważ sprawdzająca wiedzę młodych ludzi w zakresie udzielania pierwszej pomocy. A to, jak wiadomo, niezwykle cenna i wręcz konieczna umiejętność!

W olimpiadzie wystartowały kilkuosobowe zespoły ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Międzyrzecz oraz z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu.

Reanimacja, opatrunki, koce termiczne. Z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się młodzi ludzie?

Podczas olimpiady sprawdzana była zarówno teoretyczna jak i praktyczna wiedza uczestników. Musieli się zmierzyć między innymi z takimi zadaniami jak wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wykonanie opatrunku na złamaniu otwartym, zatamowanie krwawienia czy działanie w wypadku wychłodzenia organizmu.

Ostatecznie, w kategorii szkół podstawowych najlepiej wypadli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Międzyrzeczu, a w kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna była młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
2 ° C
3.7 °
2 °
56 %
2.4kmh
78 %
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE