piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mitologia słowiańska w gorzowskim wydaniu, czyli LandsbergOn

Mitologia słowiańska w gorzowskim wydaniu, czyli LandsbergOn

Wyszedł już kolejny numer magazynu fantastycznego zawierającego opowiadania o Gorzowie i pisanego przez samych mieszkańców. Bezpłatne egzemplarze można otrzymać między innymi w gorzowskiej bibliotece czy w Wydziale Promocji i Informacji.

Tym razem motywem przewodnim półrocznika jest mitologia słowiańska ujęta w przeróżnych kontekstach. W LandsbergOnie są bowiem opowiadania fantasy, science fiction czy horrory. Każdy z nich dotyka kwestii związanych z Gorzowem.

Wyjątkowość pisma polega na tym, że wszystkie teksty są autorstwa mieszkańców Gorzowa lub okolic. To właśnie oni przysyłali do redakcji swoje opowiadania, felietony czy recenzje, a najlepsze z nich znalazły się na łamach magazynu.

Uwagę zwracają również ciekawe i nietypowe grafiki osadzone oczywiście w klimatach science fiction i fantasy.  One również tworzone są przez gorzowian.

Każdy kto chciałby przeczytać dziewiąty numer LandsbergOnu może go dostać w bibliotece głównej przy ulicy Sikorskiego oraz w Wydziale Promocji i Informacji Urzędu Miasta. Można go też znaleźć w Internecie na stronie www.landsbergon.pl.

LandsbergOn to półrocznik wydawany przez Stowarzyszenie Novum. Stowarzyszenie wydaje też podobny magazyn w Wielkopolsce pod nazwą „Imaginarium Wielkopolskie”.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
72 %
1.3kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE