niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTeleopieka dla seniorów. Wydłużono termin zgłoszeń

Teleopieka dla seniorów. Wydłużono termin zgłoszeń

Jeszcze do następnego piątku (tj. 29 lipca) seniorzy z Gminy Międzyrzecz mogą składać wnioski o dołączenie do programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach tej akcji seniorom będzie udzielana darmowa pomoc w zakupach, umawianiu wizyt, a odpowiednie osoby będą czuwać nad ich stanem zdrowia.

Nabór wniosków według pierwszych informacji miał trwać do wczoraj, czyli do 20. lipca. Teraz wiadomo jednak, że seniorzy mają więcej czasu na zgłoszenie się. Jeszcze przez ponad tydzień zainteresowani mogą aplikować do programu.

„Korpus Wsparcia Seniorów” to rządowy program, w ramach którego mieszkańcy powyżej 65. Roku życia mogą liczyć na pomoc w codziennych czynnościach. Bardzo istotny dla seniorów jest tutaj aspekt teleopieki. Na czym będzie ona polegała? Osoba zakwalifikowana do programu otrzyma specjalną, darmową opaskę na rękę, która będzie monitorować stan zdrowia. Będzie się na niej znajdował także przycisk SOS, dzięki któremu senior połączy się z centrum teleopieki, gdzie zostanie mu zorganizowana odpowiednia pomoc.

W ramach programu będzie też można liczyć na pomoc w zrobieniu zakupów, umówieniu wizyty u specjalisty czy załatwieniu spraw urzędowych. Więcej o programie pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE