czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZakupy, urzędy, lekarze. Darmowa pomoc dla seniorów

Zakupy, urzędy, lekarze. Darmowa pomoc dla seniorów

Międzyrzeczanie w wieku 65 lat i więcej mogą skorzystać z rządowego programu wsparcia, w ramach którego będzie im udzielona pomoc w codziennych czynnościach.

Projekt pod nazwą „Korpus wsparcia seniorów” składa się z dwóch modułów. Pierwszy dotyczy pomocy w zwykłych sprawach takich jak na przykład zrobienie zakupów, umówienie wizyty u lekarza, załatwieniu zwykłych spraw urzędowych czy chociażby dostarczeniu ciepłych posiłków. Osoby, które potrzebują takiego wsparcia powinny się zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem 95 742 78 34.

Drugi moduł programu dotyczy opieki na odległość. Pod tym hasłem kryje się pomoc w postaci teleopieki na odległość wykorzystując do tego tak zwane „opaski bezpieczeństwa”. Opaski wyposażone będą w trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa (sygnał SOS), detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające się komunikowanie się z centrum obsługi i klientami bądź funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe. Aby skorzystać z tej opcji seniorzy powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny między innymi na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej lub na oficjalnej stronie miasta: www.miedzyrzecz.pl. Jest na to czas do 20 lipca.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE