poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Młodzi i zdolni nagrodzeni

Młodzi i zdolni nagrodzeni

Marszałek Województwa Lubuskiego wręczyła młodym lubuszanom 25 stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się także dziesięcioro gorzowian!

Stypendia przyznane zostały już po raz osiemnasty., W tym roku kwota dofinansowania dla młodych ludzi to 3600 zł, które w „ratach” po 600 zł miesięczne wypłacane będzie przez pół roku, do czerwca.

Pieniądze mają być dla młodych ludzi pomocą w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności i w stworzeniu im odpowiednich warunków do dalszej pracy.

Te stypendia to zachęta i podziękowanie za pracę, którą młodzi ludzie wykonują. Uczniowie ci niedługo pójdą na studia, ale zachęcam, aby później wrócili do Lubuskiego, bo będą mieli tu dobrą pracę i możliwości rozwoju naukowego, zawodowego i osobistego. Życzę wielu sukcesów: naukowych, artystycznych i twórczych, by Ziemia Lubuska była znana i było o niej głośno, a także o osobach, które ją reprezentują – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.      

Jeśli chodzi o młodzież z Gorzowa to w tym nagrodzeni zostali: Natalia Grabowska i Gabriel Dołęga z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (kategoria stypendia naukowe), Aleksandra Kugler z Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Gorzowie Wielkopolskim (kategoria stypendia twórcze), Lena Juszkiewicz, Amelia Kiona, Katarzyna Szwarc, Nikodem Zalewski i Tymoteusz Zalewski ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego oraz Antoni Kosowski i Miłosz Moskwa z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Władysława Jana Ciesielskiego (kategoria styupendia srtystyczne).

Jak do tej pory stypendia od Marszałka Województwa Lubuskiego otrzymało 400 osób.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
4.9 ° C
4.9 °
4.9 °
38 %
0.5kmh
80 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE