sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mniej wypadków i utonięć niż rok temu. Wakacje na półmetku

Mniej wypadków i utonięć niż rok temu. Wakacje na półmetku

Lubuska policja podsumowała pierwszy miesiąc wakacji w województwie. Jak się okazuje jest nieco lepiej niż w ubiegłym roku, ale wciąż dochodzi do bardzo niebezpiecznych, a często nawet tragicznych zdarzeń.

Jak informują funkcjonariusze przez pierwszy miesiąc trwania wakacji, czyli w lipcu, w lubuskich akwenach utonęły trzy osoby. W czerwcu natomiast nie utonął nikt. Dla porównania: w ubiegłym roku od 1. Czerwca na skutek utonięcia życie straciło 12 osób. W tym roku przeprowadzono już też około 400 kontroli tak zwanych „dzikich kąpielisk”. Wszystko po to, by mieszkańcy spędzający czas nad wodą spędzili letni czas bezpiecznie i spokojnie.

Mundurowi, jak co roku, strzegą bezpieczeństwa także na drogach. Tutaj sytuacja wciąż nie wygląda dobrze jeśli chodzi o porównanie z latami poprzednimi. Od początku wakacji wydarzyło się 57 wypadków, czyli o 14 mniej niż rok temu, w których zginęło sześć osób, czyli o dwie mniej niż w roku ubiegłym. W wypadkach ranne zostały 63 osoby, w tym pięcioro nieletnich. Policjanci złapali także 363 kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu.

– Najważniejsza informacja jest taka, że nikt z nieletnich nie stracił życia. Przed nami kolejny miesiąc wakacji. Policjanci cały czas prowadzą nieustępliwe działania, aby te liczby wynikające z nieodpowiedzialności były jak najniższe – informuje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

W pierwszym miesiącu trwania wakacji mundurowi przeprowadzili 140 kontroli stanu trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego auta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.3 ° C
-0.3 °
-1.2 °
80 %
0.9kmh
97 %
sob.
-1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE