czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Można spacerować ścieżką przy stadionie

Można spacerować ścieżką przy stadionie

Już dzisiaj, tj. w piątek (29.04) udostępniona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa przy ulicy Krasińskiego, czyli ta nad Kłodawką, łącząca stadion główny ze stadionem treningowym. Same prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego powoli zmierzają ku końcowi.

Jak informują urzędnicy: kończą się prace związane z przebudową mostku pomiędzy stadionami. Tak naprawdę pozostały jeszcze tylko ostatnie formalności związane z pozwoleniem na korzystanie z tego miejsca, które do tej pory było placem budowy.

– Już dzisiaj w godzinach popołudniowych ścieżka ponownie zostanie udostępniona dla mieszkańców. To dobra wiadomość przed zbliżającym się długim weekendem. Sam mostek też niedługo powinien być gotowy. Tam pozostały jeszcze prace wykończeniowe oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń na to, aby mógł on być użytkowany – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: sam stadion lekkoatletyczny miał być gotowy do marca, ale jeszcze na początku lutego urzędnicy informowali o opóźnieniu i o nowym terminie zakończenia robót, który wyznaczono na czerwiec. Wszystko dlatego, że konieczne były dodatkowe roboty tak, aby na stadionie można było organizować ważne imprezy sportowe. Wybudowana zostanie między innymi specjalna hala namiotowa, dzięki której sportowcy będą mogli trenować w komfortowych warunkach nawet zimą. Pojawią się też miejsca, na których będą mogły parkować wozy transmisyjne tak, aby zawody mogły być pokazywane w telewizji bądź internecie. To z kolei wymaga dodatkowego zasilania i oświetlenia.

Pierwsze zawody na wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym zaplanowano na sierpień.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
73 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
13 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE