czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRusza remont wiaduktu na ul. Zjednoczenia. Sprawdź utrudnienia

Rusza remont wiaduktu na ul. Zjednoczenia. Sprawdź utrudnienia

Urząd Miasta Zielona Góra informuje o czasowej zmianie organizacji ruchu na ul. Zjednoczenia. Jest to związane z remontem wiaduktu. Utrudnienia rozpoczną się od 4 maja (środa).

– Od 04.05. do ok. 15.07.2022 r. zamknięcie części drogowej, odcinek jezdni wschodniej oraz zamknięcie wiaduktu nitka wschodnia (ta z kolei potrwa do 30.11.2022 r.). W trakcie prac utrudnienia mogą ulegać zmianom. Prosimy stosować się do aktualnego oznakowania. – czytamy na oficjalnym profilu miasta.

W ramach inwestycji przy wiadukcie będą wykonane m.in. prace rozbiórkowe i roboty ziemne, żelbetonowe płyty przejściowe na dojazdach, nowe elementy gzymsów oraz kap. W planach są balustrady, barierki i elementy krawężników. Szykuje się przebudowa nawierzchni chodników i ciągów pieszo-rowerowych, budowa ciągów rowerowych, przebudowa zjazdów o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego i rekultywacja istniejących terenów zielonych.

Całość remontu wykonuje konsorcjum firm PBW Inżynieria z Wrocławia i Dromosttor z Lwówka Śląskiego. Miasto było przygotowane na wydatkowanie 11 mln zł w tym 6 mln zł z rządowego dofinansowania. Ostatecznie zadanie będzie kosztować 12,7 mln zł


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.7 ° C
12.3 °
11.7 °
40 %
2.9kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE