czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryMundurowi zabezpieczyli 150 sztuk "podróbek"

Mundurowi zabezpieczyli 150 sztuk „podróbek”

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz Policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli ponad 150 sztuk odzieży i butów z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas wspólnych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tuplic, zabezpieczono podrabiany towar. Ponad 150 sztuk koszulek, bluz, spodni oraz obuwia, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek nie trafi już do sprzedaży.

„Trefny” towar znajdował się na dwóch stoiskach handlowych w przygranicznej Łęknicy. Do sprzedaży oferowali go 53-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna – oboje obywatele Bułgarii. Szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to ponad 30 tysięcy złotych.

Sprawcom tego przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
9.2 ° C
9.4 °
6.9 °
79 %
5.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
13 °
sob.
12 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE