czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKościuszki to kolejny element „pętli łochowickiej”

Kościuszki to kolejny element „pętli łochowickiej”

Przebudowa ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim na odcinku od drogi krajowej nr 29 do skrzyżowania z ul. Działkowca to nie tylko remont drogi. To także kolejny etap budowy tzw. „pętli łochowickiej”.

Osiem kilometrów trasy (w tym rowerowej) umożliwiającej dojazd do jeziora Glibiel od dwóch stron jest celem realizowanym sukcesywnie od kilku lat. Właśnie od ulicy Kościuszki oraz od Wakacyjnej.

Na razie wykonywana jest część do skrzyżowania z ul. Działkowca. Budowa ciągu pieszo-rowerowego to inwestycja o wartości ponad 1 mln 340 tys. zł, z czego 50% pochodzi z Funduszu Rozwoju Dróg, 25% z Powiatu, a kolejne 25% to środki z Gminy. Prace postępują zgodnie z planem. Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy została już zrobiona. Na drodze jest wyłożona warstwa wiążąca. Następuje regulacja studzienek i włazów kanalizacyjnych.

Ważnym odcinkiem do wykonania pozostanie jeszcze ten od strony ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim do Łochowic. To prawie 2 kilometry i Urząd Miasta złożył wniosek o sfinansowanie zadania z Programu Inwestycji Strategicznych. Zamierzenia skupiają się nie tylko na wymianie asfaltu i budowie ścieżki rowerowej. To także wymiana studni kanalizacyjnych oraz poszerzenie drogi z szerokości 3,5 m do 6 m. Przy niej miałyby stanąć lampy LED, a w pobliżu cmentarza planowana jest budowa prawie siedemdziesięciu miejsc parkingowych. Olbrzymi zakres prac przekłada się na koszt inwestycji – szacowany jest na 5 milionów złotych. Czy zostanie zrealizowany? O tym przekonamy się na przełomie maja i czerwca, po ogłoszeniu wyników rządowego naboru.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
8.8 °
71 %
4.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE