niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKaziuki w Ochli. Kiedy odbędzie się wiosenny jarmark?

Kaziuki w Ochli. Kiedy odbędzie się wiosenny jarmark?

Już niebawem, w naszym skansenie, rozbrzmią odgłosy kaziukowego jarmarku, niosąc ze sobą bogactwo tradycji, kultury i smaków. Barwna impreza od lat przyciąga tłumy, gwarantując niezapomniane doznania zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kaziuki to wydarzenie, które nie tylko nawiązuje do dawnych wileńskich tradycji odpustowych ku czci Świętego Kazimierza Królewicza, ale również jest wyrazem naszego regionalnego dziedzictwa i wspólnej historii z Litwą. Jarmarki odpustowe, mają swe korzenie w Wilnie, gdzie od czterech wieków świętowane są w dniu św. Kazimierza (4 marca).

Kaziuki to nie tylko okazja do handlu wyrobami artystycznymi czy regionalnymi produktami, ale także do wspólnego świętowania, przy dźwiękach ludowych melodii i występach artystycznych. W późniejszych latach tradycja kaziukowych jarmarków przeniknęła także do innych miast Litwy oraz Polski.

W naszym mieście kaziukowy jarmark odbywa się tradycyjnie dwa tygodnie przed Wielkanocą, przyciągając miłośników rękodzieła, kulinariów i folkloru. W tym roku przypadają na 17 marca. To wyjątkowa okazja, by zakosztować tradycyjnych potraw, nabyć unikatowe wyroby rzemieślnicze i poczuć atmosferę święta wiosny.

Impreza planowana jest w godzinach od 11:00 do 16:00 na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze. Bilety na to wydarzenie będzie można nabyć online lub w kasach muzeum. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na parkingu, organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej lub alternatywnych form dojazdu.

Dla wygody odwiedzających zostaną przygotowane dodatkowe kursy autobusów MZK, a szczegółowy harmonogram oraz informacje o atrakcjach zostaną opublikowane w ciągu kilku najbliższych dni. Limit wystawców został już wyczerpany, a oferta przedstawia się niezwykle ciekawie.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE