piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Najlepsze szkoły w województwie wybrane!

Najlepsze szkoły w województwie wybrane!

Znane są już tegoroczne wyniki rankingu pisma „Perspektywy”. Tym razem w województwie lubuskim pierwsze miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie. Za nim szkoły w Żarach i Zielonej Górze.

„Perspektywy” to miesięcznik wydawany od 1998 roku skierowany głównie do młodych ludzi. Na jego łamach zamieszczane są informacje dotyczące kierunków studiów, uczelni i zawodów na przyszłość. Pismo co roku przygotowuje też ranking szkół wyższych. Wybierając najlepsze szkoły brane są pod uwagę osiągnięcia na olimpiadach czy wyniki matur.

W tym roku w rankingu liceów z województwa lubuskiego miejsce pierwsze zajęło II Liceum Ogólnokształcące z Gorzowa znajdujące się przy ulicy Przemysłowej. Na miejscu drugim uplasowało się Społeczne LO z Żar, a na trzecim miejscu znalazło I LO im. Edwarda Dembowskiego z Zielonej Góry. Tuż za podium znalazło się Katolickie LO im. Jana Pawła II z Żar.

Jeśli chodzi o gorzowskie szkoły to I LO uplasowało się na miejscu piątym, IV LO na miejscu ósmym, III LO na miejscu dziewiętnastym, Liceum Plastyczne na miejscu dwudziestym pierwszym i VII LO na miejscu dwudziestym trzecim.

Nieco inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o szkoły techniczne w Lubuskiem. Tutaj bezapelacyjnie wygrało Technikum nr 1 (Budowlanka) z Zielonej Góry. Zaraz za nim Technikum nr 3 z Żar, a na pozycji trzeciej ZST im. Jana Pawła II z ze Zbąszynka. Czwarte miejsce przypadło z kolei Technikum nr 3 z Zielonej Góry. Gorzowskie szkoły nieco dalej, dopiero na siódmej pozycji uplasował się gorzowski Gastronomik. Na ósmym miejscu Elektryk, a na dziewiątym Ekonomik.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
76 %
0.5kmh
8 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-0 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE