piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Napastnik wtargnął do Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie i wziął zakładników!

Napastnik wtargnął do Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie i wziął zakładników!

Niepokojące sceny rozegrały się w środę (22.11) po południu w Lubuskim Urzedzie Wojewódzkim przy ulicy Jagiellończyka. Pojawiły się tam wozy policyjne, antyterroryści, a nawet strażacy i ratownicy medyczni. Jak się okazało… to tylko ćwiczenia lubukich slużb.

Alarm w Urzędzie Wojewódzkim. Funkcjonariusze ćwiczyli jak się zachować

Ćwiczenia sztabowe to nieodłączny element pracy policjantów i strażaków. To idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wypracowania wspólnych metod działania między służbami. I właśnie takie ćwiczenia odbyły się w środę w Gorzowie. Na czym polegały?

Wszystko zaczęło się alarmu, który wybuchł w LUW-ie. Pracownicy oraz petenci został natychmiast ewakuowani, a odpowiednie służby weszły do budynku, by ocenić zagrożenie. Gdy okazało się, że nic się nie dzieje ewakuacja została zakończona, a pracownicy wrócili do swoich gabinetów. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść!

Wraz z pracownikami do urzędu dostał się napastnik, który wziął zakładników i zabarykadował się z nimi w jednym z pomieszczeń. O niebezpiecznej sytuacji szybko dowiedzieli się lubuscy policjanci, którzy skierowali na miejsce zespół negocjatorów oraz kontrterrorystów. Negocjacje z napastnikiem przebiegały pomyślnie, aż do chwili, kiedy ten zagroził pozbawieniem życia jednego z zakładników. To był czas na przystąpienie do akcji kontrterrorystów. Ich działania musiały być przeprowadzone profesjonalnie i ostrożnie, aby zakładnicy wyszli z tej groźnej sytuacji cali i zdrowi. Skutecznie zaplanowany, a następnie przeprowadzony szturm pozwolił uwolnić zakładników i zatrzymać agresora. Bezpieczni byli także pozostali pracownicy urzędu relacjonuje Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mimo, że w tym wypadku były to jedynie ćwiczenia, to policjanci podkreślają, ze takie sytuacje mogą się zdarzyć naprawdę, dlatego umiejętność radzenia sobie z zagrożeniem jest dla funkcjonariuszy niezwykle istotna.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE