sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie daj się rakowi! Skorzystaj z darmowego badania jąder

Nie daj się rakowi! Skorzystaj z darmowego badania jąder

Gorzowski szpital zaprasza wszystkich panów w wieku od 18 do 45 lat na bezpłatne USG jąder. To badanie profilaktyczne, które należy wykonywać regularnie, aby w porę wykryć ewentualne nowotworowe zmiany.

Każdy mężczyzna powinien samodzielnie wykonywać badanie jąder przynajmniej raz w miesiącu, natomiast raz w roku powinien udać się w tym celu do lekarza. Taka okazja nadarzy się już w najbliższą sobotę (05.11). Lekarze z Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej będą czekać na panów w mobilnym punkcie ustawionym w galerii Nova Park.

Każdy chętny będzie mógł tam wykonać, całkowicie za darmo, USG jąder, natomiast panowie powyżej 45 roku życia będą mogli wykonać badanie PSA polegające na pobraniu krwi z palca (nie ma potrzeby bycia na czczo, wyniki są po około 10 minutach). Zwiększone PSA może (ale nie musi!) świadczyć o ewentualnych zmianach rakowych w zakresie raka prostaty.

Badania przeprowadzane będą w godzinach od 10:00 do 19:00 w mobilnym punkcie zlokalizowanym na parterze, w holu przy sklepie Reserved). Nie są konieczne wcześniejsze zapisy.

Nie bez powodu to właśnie teraz ruszyły darmowe badania – miesiąc listopad jest bowiem miesiącem profilaktyki raka jąder (akcja Movember , Męskie Zdrowie). USG jąder ocenia stan zarówno jąder, najądrzy jak i całej moszny. Dzięki temu można w porę wykryć ewentualne niepokojące zmiany i podjąć odpowiednie leczenie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
76 %
0.5kmh
8 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-0 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE