poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczDzieci posadziły drzewa. Uczą się dbać o przyrodę

Dzieci posadziły drzewa. Uczą się dbać o przyrodę

Przy Przedszkolu nr 4 w Międzyrzeczu stanęło sześć młodych dębów. Wszystko za sprawą przedszkolaków, które samodzielnie posadziły drzewa, a teraz będą się nimi opiekować. Wszystko po to, by od małego uczyć dbania o to co najcenniejsze, czyli o naturę.

To idealny przykład połączenia tego co pożyteczne z tym co przyjemne. Sadzenie drzewek było dla maluchów ogromną atrakcją, która dostarczyła im frajdy i zabawy.

Sześć małych dębów, dostarczonych przez Nadleśnictwo Międzyrzecz, posadzonych zostało przy głównej alejce na terenie przedszkola.

– Każdym z drzewek opiekuje się jedna z grup przedszkolaków. Zamontujemy przy nich tabliczki z nazwami poszczególnych grup. To zalążek ścieżki edukacyjnej pod nazwą Pomiędzy Drzewami, która powstanie wokół przedszkola – mówiła Małgorzata Offman, dyrektor placówki.

Podczas akcji dzieci poznały też wiele ciekawostek dotyczących dębów, o których opowiadał im Marcin Pacia, Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Międzyrzecz. Po uroczystym przecięciu wstęgi był też słodki poczęstunek, grochówka, a nawet koncert w wykonaniu dzieci i konkurs plastyczny.

To wszystko było elementem uczczenia Święta Dyni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
92 %
1.4kmh
58 %
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE