poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie daj się skusić na ,,darmowy,, telewizor! Możesz zostać z długiem

Nie daj się skusić na ,,darmowy,, telewizor! Możesz zostać z długiem

Po raz kolejny w jednej z gorzowskich restauracji organizowane jest spotkanie podczas którego mieszkańcom mają być rozdawane… darmowe telewizory! Eksperci ostrzegają: nie dajcie się nabrać! To próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Już od kilku dni do gorzowian, głównie do seniorów, trafią specjalne zaproszenia na pokaz sprzętów domowego użytku, który ma się odbyć w czwartek (17.11) w jednej z gorzowskich restauracji. Jak informują organizatorzy każda osoba, która pojawi się na tym spotkaniu otrzyma całkiem za darmo nowy telewizor.

„Przestrzegamy przed uczestniczeniem w takim pokazie, nie dostaniecie Państwo nic za darmo, a jedynie umowę kredytową na zakup towaru o zawyżonej cenie” ostrzegają pracownicy Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gorzowie.

Spotkanie to nic innego jak zwykła próba wyłudzenia pieniędzy. Oszuści, pod pretekstem rozdawania za darmo drogiego sprzętu chcą ściągnąć do restauracji jak największą liczbę osób.

„Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. Z przebiegu podobnych spotkań wynika, że zamiast darmowych prezentów (telewizor, tablet czy kamera) uczestnicy otrzymują do podpisania niekorzystne umowy na wielotysięczne kwotyprzestrzega Tomasz Gierczak, były miejski rzecznik praw konsumentów udzielający obecnie porad konsumenckich.

To nie pierwsze takie spotkanie w Gorzowie. Oszuści wcześniej proponowali np. darmowe tablety, które na miejscu okazywały się plastikową zabawką.

Eksperci apelują wiec, aby pod żadnym pozorem nie korzystać z zaproszenia i upewnić się, że nie dostał go nikt z członków rodziny. Ostrzec należy przede wszystkim osoby starsze.

Jeśli jednak ktoś na takim spotkaniu się pojawi i dokona zakupu to według prawa ma 14 dni na odstąpienie od niego. W przypadku problemów można się zgłosić do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów znajdującego się przy ulicy Władysława łokietka 22.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE