czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie ma podwyżek dla radnych, są pieniądze dla MZK, a punkt o...

Nie ma podwyżek dla radnych, są pieniądze dla MZK, a punkt o zmianach w BO zdjęto z obrad

Na wczorajszej (27.04) sesji Rady Miasta zapadła decyzja o przekazaniu prawie 950 tysięcy złotych na funkcjonowanie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na razie zrezygnowano natomiast z podwyżek dla radnych. Nie odbyła się też debata nad zawieszeniem przyszłorocznych edycji Budżetu Obywatelskiego.

Jednym z punktów obrad, który zresztą wywołał sporo kontrowersji, było przekazanie 400 tysięcy złotych na funkcjonowanie Rady Miasta. Chodziło o podwyżki dla radnych, które ci przyznali sobie już pod koniec ubiegłego roku. Ostatecznie jednak z przekazania pieniędzy zrezygnowano. Zamiast za to dodatkowe środki powędrowały do Miejskiego Zakładu Komunikacji, który boryka się z problemami finansowymi. Wszystko m.in. w związku z rosnącymi cenami paliwa. MZK miesięcznie płaci ponad 250 tysięcy złotych więcej niż przed podwyżkami, a to znacznie osłabia budżet. Dlatego pomoc miasta jest w tym wypadku konieczna zwłaszcza, że nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała się poprawić. Dodatkowo Miejski Zakład Komunikacji musi się mierzyć z rosnącymi kosztami obsługi długu.

Z porządku obrad sesji zdjęto natomiast punkt dotyczący Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy: w uchwale proponowano m.in. zrezygnowanie z konsultacji w ramach BO w 2024 roku, a inwestycje wybrane do realizacji w tym roku, które jeszcze się nie rozpoczęły miały zostać zawieszone na dwa lata. Temat ten wzbudził niezadowolenie ze strony mieszkańców, dlatego prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował o wycofaniu punktu z porządku obrad.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE