piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPonad stu Ukraińców uczy się polskiego

Ponad stu Ukraińców uczy się polskiego

W Międzyrzeczu rozpoczęły się kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy, którzy musieli uciekać ze swojego kraju przed wojną. Do nauki zgłosiło się ponad stu chętnych.

Bezpłatne kursy prowadzone są w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz. Odbywają się trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki. Pierwsza grupa uczniów wzięła już udział w zajęciach prowadzonych przez Annę Świder i Irenę Buzarewicz. To właśnie I. Buzarewicz jest inicjatorką zorganizowania nauki.

– Uznaliśmy, że to świetny pomysł, dlatego chętnie pomogliśmy w organizacji kursów. Przy okazji chciałbym podziękować stowarzyszeniom, instytucjom i mieszkańcom, którzy pomagają uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainą – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.

Przypomnijmy: wojna trwa od 24. lutego, kiedy to rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Od tamtej pory kraj opuściło już ponad 5 milionów Ukraińców, większość z nich trafiło do Polski, gdzie próbuje sobie tymczasowo ułożyć życie. Dlatego w wielu miastach organizowane są zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i specjalne kursy językowe. Zapisy na kursy już się zakończyły, ale osoby zainteresowane nauką języka polskiego mogą się kontaktować pod numerem 95 742 69 73, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23.7 °
23 °
44 %
4.6kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE