poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zadzwonił do siostrzenicy i... nie stracił pieniędzy

Zadzwonił do siostrzenicy i… nie stracił pieniędzy

Fiaskiem zakończyła się kolejna próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Próbowali naciągnąć starszego mężczyznę opowiadając nieprawdziwą historię o wypadku jego siostrzenicy. Senior zweryfikował informację dzięki czemu nie stracił gotówki.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (26.04) kiedy to mieszkaniec okolic Gorzowa otrzymał telefon o rzekomym wypadku, któremu uległa jego siostrzenica. Dzwoniący poinformował, ze konieczna jest natychmiastowa pomoc. W tym celu mężczyzna miał się udać do banku, by wypłacić 50 tysięcy złotych, a  następnie miał czekać na dalsze instrukcje. Historia wydawała się na tyle groźna, że senior natychmiast udał się po pieniądze. Jednak gdy wrócił do domu postanowił zadzwonić do siostrzenicy. Wtedy wyszło na jaw, że nie było żadnego wypadku, a mężczyzna padł próbą oszustwa.

Policjanci przypominają, by uważać na takie podejrzane telefony, w których ktoś prosi o przekazanie gotówki.

– Rozmawiajmy ze swoimi bliskimi, którzy z uwagi na wiek mogą być podatni na manipulację oszustów. Zwracajmy uwagę, by sprawdzali z kim rozmawiają. Oszuści podają się za policjantów, prokuratorów i opowiadają historie, których finałem ma być przekazanie gotówki. Takie połączenie należy natychmiast przerwać i zadzwonić na numer alarmowy. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktujmy się z osobą, która rzekomo w wypadku miała brać udział – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji można uniknąć utraty pieniędzy, a nie raz są to kwoty zbierane przez całe życie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE