poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKto zagra podczas Wiosny nad Nysą?

Kto zagra podczas Wiosny nad Nysą?

10-12 czerwca 2022 roku to dni, w których odbędzie się Wiosna nad Nysą w Gubinie. Impreza wraca po przymusowej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Wiadomości Gubińskie oraz Gubiński Dom Kultury podały kolejne szczegóły, dotyczące zbliżającej się Wiosny nad Nysą. Wcześniej wiedzieliśmy już, że w Gubinie wystąpi zespół Piersi znani z hitu „Bałkanica”. Zespół ten miał pojawić się w naszym mieście już dwa lata temu na 59. Wiośnie nad Nysą. Impreza jednak została odwołana ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Po dwóch latach przerwy Wiosna nad Nysą powraca do Gubina i Guben. Dyrektor Gubińskiego Domu Kultury w rozmowie z Wiadomościami Gubińskim przyznał, że jako organizator nie mógł przeżyć tego, że trzeba było odwołać miejskie święto, które odbywało nieprzerwanie, co roku, przez prawie 60 lat.

„- Postawiliśmy w tym roku na dobrą zabawę. Parafrazując słowa piosenki jednej z tegorocznych gwiazd „Będzie zabawa, będzie się działo” – mówił w wywiadzie z WG dyrektor Janusz Gajda. – Na każdy dzień zaplanowaliśmy występ gwiazdy grającej do tańca oraz kilka mniejszych zespołów. Mniejszych, nie znaczy gorszych, bo wśród ich repertuaru każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.”

59. Wiosna nad Nysą odbędzie się 10-12 czerwca. Tradycyjnie scena zostanie postawiona na placu im. św. Jana Pawła II. W piątek – 10 czerwca – wystąpi zespół Video („Wszystko Jedno”, „Ktoś nowy”) oraz dwa zespoły coverowe, znane głównie z wykonywania hitów Depeche Mode, ale także polskich hitów. W sobotę – 11 czerwca – królować będzie disco polo. Publiczność rozgrzeje zespół Defis („Jeszcze raz”, „Musisz się starać”). Ponadto na scenie zagrają kolejne coverowe bandy – zaprezentują repertuar Manaam i Pink Floyd. W niedzielę – 12 czerwca – wystąpi zapowiadana już (od dwóch lat!) gwiazda, czyli wspomniany zespół Piersi.

„Oprócz muzyki organizatorzy zadbali także o inne atrakcje. Pojawi się bogate w różnorodne urządzenia wesołe miasteczko, nie zabraknie straganów, także tych z potrawami regionalnymi (w ramach Polsko-Niemieckiej Giełdy Organizacji Pozarządowych), atrakcji dla dzieci, imprez sportowych, zawodów i konkursów, które od lat towarzyszą gubińskiej wiośnie oraz zlotu motocykli, których fani zjadą do Gubina z całej Polski” – czytamy w artykule Wiadomości Gubińskich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
1.3 ° C
1.3 °
1.3 °
91 %
2.4kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE