piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuskie wino najlepiej smakuje w Majówkę

Lubuskie wino najlepiej smakuje w Majówkę

Ostatnie dni na zakup pakietów degustacyjnych na II Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic, który startuje już w piątek w Zielonej Górze i Zaborze. Przez 5 dni odwiedzimy 15 zielonogórskich piwnic, a do naszej dyspozycji będzie 31 stoisk winiarskich.

Na konferencji prasowej do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach zachęcała marszałek Elżbieta Anna Polak – Już dzisiaj jury skupi się na degustacji i oceny lubuskich win. Natomiast ogłoszenie wyników odbędzie się w sobotę w jednej z piwnic w parku Sowińskiego. Jestem przekonana, że w pozostałych piwnicach na szlaku będziemy mogli podziwiać architekturę winiarską. Jednym słowem serdecznie zapraszamy na otwarcie i degustację win w piwnicach. Festiwal to również koncerty i muzyka. – mówiła

Sam konkurs będzie miał charakter zamknięty, niedostępny dla publiczności

– Naszym znakiem jakości będzie certyfikat „Lubuskie Warte Zachodu”. Mamy 80 win zgłoszony do oceny. Do jury wejdą zawodowi sommelierzy, którzy znają się na winie i dużo publikują. Na czele stanie dziennikarz Winicjatywy oraz Fermentu Maciej Nowicki – wyjaśniał Przemysław Karwowski sekretarz jury.

29 kwietnia (piątek) rozpocznie się z kolei główna impreza. Na festiwal może przyjść każdy, gdyż piwnice oraz koncerty, a także wydarzenia towarzyszące są z wolnym wstępem. Jedynie osoby, które chcą otrzymać kolekcjonerski grawerowany kieliszek, mapę oraz specjalną zawieszkę mogą dokonać zakupu przez portal abilet.pl TUTAJ.

Program całego Festiwalu jest niezwykle bogaty nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. 30 kwietnia wystąpi Andrzej Smolik i Kev Fox oraz Krzysztof Zalewski, a 1 maja – Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 Rano i Kaśka Sochacka. Wszystkie koncerty odbędą się w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze i są bezpłatne.

– Wyjątkowe koncerty w Zaborze, na który wstęp jest bezpłatny. Niesamowite repertuary artystów, na których normalnie bilety wyprzedają się natychmiast. Zachęcamy, aby do Zaboru przyjechać nieco wcześniej. Atrakcji nie zabraknie, zarówno kulinarnych jak i tych dla dzieci, także całe popołudnie można spędzać w Zaborze na Lubuskiej Winnicy. – zachwalał Janusz Rewers, dyrektor Departamentu Promocji i Strategii Marki.

Na czas trwania festiwalu dla odwiedzających Zabór będą dostępne trzy parkingi:

– przy cmentarzu – ul. Klonowa,

– przy Lubuskim Centrum Winiarstwa,

– przy pałacu w Zaborze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
8.4 ° C
9 °
8.4 °
67 %
4.1kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE