poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie przegap wywozu śmieci! Aplikacja przypomni o wystawieniu śmietnika

Nie przegap wywozu śmieci! Aplikacja przypomni o wystawieniu śmietnika

Mieszkańcy Gorzowa (i nie tylko) mogą już skorzystać ze specjalnej aplikacji pod nazwą „Kiedy Śmieci”. Zawiera ona harmonogram odbioru odpadów i po wprowadzeniu odpowiednich ustawień przypomni kiedy i jakie śmieci należy przygotować.  

To ogólnopolska i darmowa aplikacja, która teraz jest także dostępna dla mieszkańców wchodzących w skład  Związku Celowego Gmin MG-6. Wystarczy tylko wpisać dane, tj. miejscowość i ulicę, a aplikacja pokaże użytkownikowi dokładny harmonogram wywozu odpadów. Bliżej terminu wyśle tez powiadomienie o tym, że trzeba wystawić odpowiedni kosz. To nie koniec, bo aplikacja podpowiada również w jaki sposób należy segregować śmieci.

W aplikacji znajdują się ważne dla mieszkańców wiadomości dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, tj. stawka opłaty, termin jej uiszczania, ulga za kompostownik oraz zasady wystawiania worków i pojemników na odpady, czy też odpowiedniego postępowania z gabarytami – informuje Barbara Nowak – Trzostek z biura Związku Celowego Gmin MG6.

Dzięki aplikacji nie trzeba już będzie drukować harmonogramów wywozu odpadów i będzie można zawsze mieć je pod ręką. Ponadto aplikacja nie zbiera żadnych danych poufnych, jest anonimowa, jedyne informacje jakie musimy podać to te dotyczące miejscowości oraz ulicy, na której mieszkamy.  

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie: www.kiedysmieci.info. Stamtąd też można pobrać ap0likację na telefon.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE