poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólWały nabierają finalnych kształtów

Wały nabierają finalnych kształtów

W Nowej Soli trwa rozbudowa wałów przeciwpowodziowych. Koszt prac, które potrwają do końca II kwartału 2023 roku opiewa na 144 mln złotych.

Celem projektu, który realizują Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu jest kompleksowe zabezpieczenie obszarów położonych wzdłuż doliny Odry. Inwestycja ma wzmocnić ochronę przed falą wezbraniową dla około 43 tysięcy mieszkańców i lokalnej infrastruktury.

Trwa rozbudowa lewobrzeżnego wału przeciwpowodziowego Odry w pobliżu portu, gdzie realizowane są prace okładzinowe murów oporowych i w najbliższym czasie powinno rozpocząć się układanie nawierzchni brukowej na koronie wału. Ponadto ruszyły roboty ziemne związane z nowym wałem Odry, przegradzającym dolinę Czarnej Strugi oraz obiektami przyszłej przepompowni, zlokalizowanej w tym rejonie. – czytamy na stronie Wody Polskie.

Fot. Jerzy Malicki/Wody Polskie

Ponadto, trwa rozbudowa wałów oraz przebudowa obiektów infrastruktury na odcinku od ul. Przemysłowej do rejonu drogi ekspresowej S3. W rejonie osiedla Konstytucji oraz pomiędzy ulicą Chałubińskiego i mostem kolejowym wykonawca prowadzi prace przy murach oporowych, powstają dwa wyloty kolektorów deszczowych i drogi techniczne. Kończą się roboty na przepuście rzeki Kożuszna i na murach oporowych w pobliżu S3.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Sinohydro Corporation. Prace rozpoczęły się jesienią 2019 r., ich zakończenie planowane jest na koniec II kwartału 2023 r. Wartość kontraktu wynosi 144 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana przez Międzynarodowy Bank Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy), Bank Rozwoju Rady Europy oraz ze środków budżetu państwa.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.1 ° C
3.3 °
1.9 °
88 %
2.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE