środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNo Borders Team żąda uwolnienia protestujących

No Borders Team żąda uwolnienia protestujących

W sobotę – 12 lutego – doszło do zamieszek przed siedzibą Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Ostatecznie zatrzymano 10 osób. No Borders Team żąda ich uwolnienia.

O akcji protestacyjnej pisaliśmy i informowaliśmy już w sobotę, gdy akcja rozgrywała się pod głównym wejściem do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Pokojowy protest, dotyczący praw obcokrajowców w naszym kraju, przerodził się w zamieszki.

Ostatecznie w trakcie zamieszek zatrzymano 10 osób, którym postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za które grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi prokuratura. Dziś podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Organizatorzy protestu – No Borders Team – żądają uwolnienia zatrzymanych: „Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec podejrzeń kierowanych w stronę zatrzymanych aktywistów i aktywistek. W naszej ocenie reakcja i brutalność policji były niewspółmierne, a policyjny gaz, pałki i tarcze, użyte zostały bez żadnych przesłanek oraz bez wcześniejszego ostrzeżenia.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.9 °
1.8 °
55 %
4.3kmh
97 %
śr.
8 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE