niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Niemcy odwiedzili Gorzów. Podobało im się

Niemcy odwiedzili Gorzów. Podobało im się

Władze miasta spotkały się z przedstawicielami Kraju Związkowego Brandenburgii. Rozmawiali o współpracy, projektach unijnych i przespacerowali się po Gorzowie.

Do miasta przyjechała Katrin Lange, minister finansów i spraw europejskich, Reiner Kneifel-Haverkamp, dyrektor departamentu spraw europejskich, dr Carola Lau, odpowiedzialna za współpracę z Polską oraz Jana Orlowski, przedstawicielka konsulatu generalnego Niemiec we Wrocławiu. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń oraz omówienie planów dalszej współpracy między miastami, powiatami i regionami.

Spotkanie było okazją do pokazania, jak miasto rozwinęło się w perspektywie ostatnich kilkunastu lat. Goście z Niemiec interesowali się również zaangażowaniem miasta Gorzowa w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pytali o formy pomocy, ich skalę oraz przyjęte procedury – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Po oficjalnym spotkaniu w gabinecie delegacja wybrała się na spacer po mieście. Przeszli od Bulwaru Zachodniego, przez Most Staromiejski, estakadę kolejową, Bulwar Wschodni, ścieżkę rowerową nad Wartą, deptak Sikorskiego, fontannę Pauckscha, miejskie mury obronne, Studnię Czarownic i Kwadrat.

Na zakończenie spotkania minister Lange pochwaliła prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego mówiąc, że może on być bardzo dymny ze swojego miasta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
68 %
1.9kmh
58 %
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE