piątek, 23 lutego, 2024

Noc Muzeów w Gorzowie

Do wspólnego spędzenia wieczornego czasu zaprasza Muzeum Lubuskie. Na mieszkańców czeka szereg atrakcji. Będą wystawy, koncert, gry i zabawy. To wszystko już dzisiaj (14.05)!

Po raz kolejny w Gorzowie zorganizowana zostanie Noc Muzeów. W godzinach do 18:00 do 23:00 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Muzeum Lubuskie i bezpłatnie zwiedzić Spichlerz, Zespół Willowo-Ogrodowy i Muzeum Grodu Santok. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostaną wystawy i okolicznościowe atrakcje. Każda z instytucji przygotowała dla gorzowian inną ofertę.

W Zespole Willowo-Ogrodowym przy ulicy Warszawskiej będzie wystawa unikatowych ubiorów pt. „Welcome, Dubai! Greetings from Lubuskie!” autorstwa gorzowskiej projektantki Natalii Ślizowskiej. O 18:15 rozpocznie się koncert kameralny zespołu Sonata, projekcja materiałów audiowizualnych z pokazów Natalii Ślizowskiej oraz maraton filmowy „A jednak działa!”. Od godziny 19:00 będzie można zwiedzać muzealne zbiory, po których będzie oprowadzał historyk sztuki Krzysztof Jędrzejczak. O godzinie 20:00 oraz o 21:00 zaplanowano spotkanie z Julią Medyńską, autorką wystawy „Aurora”.

W Spichlerzu przez cały czas trwania Nocy Muzeów będzie można zwiedzać wystawę plakatów Andrzeja Pągowskiego pt. „Wajda na nowo”. Do godziny 22:00 będzie też trwała gra Nocny Tropiciel Muzealny – mogą wziąć w niej udział całe rodziny, chodzi o to, by wykonać określone zadania i rozwiązać zagadki, które będą czekały na uczestników w różnych salach. Dla najmłodszych zaplanowano także zabawy plastyczne. W Spichlerzu, podobnie jak w Zespole Willowo-Ogrodowym odbędzie się maraton filmowy „A jednak działa” oraz „Muzeum utracone”.

W Muzeum Grody Santok można zwiedzać wystawy stałe oraz wystawy malarstwa Wojciecha Plusta pt. „Bliżej oka – Santok”.

Więcej informacji znajdziecie na Facebookowym profilu Noc Muzeów w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE