sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościNie będzie strajku w Polregio

Nie będzie strajku w Polregio

W poniedziałek 16 maja na lubuskie tory pociągi wyjadą zgodnie z rozkładem jazdy. Negocjacje ze związkami zawodowymi działającymi w spółce zakończyły się sukcesem.

Pod koniec kwietnia pisaliśmy o planowanym na 16 maja strajku generalnym w Polregio oraz wprowadzonej autobusowej komunikacji zastępczej:

Dziś wiadomo już, że pociągi nie staną. Strajk w Polregio został zażegnany dzięki gwarancjom samorządów wojewódzkich na sfinansowanie podwyżek. Negocjacje ze związkami zawodowymi działającymi w spółce trwały do późnych godzin wieczornych w piątek 13 maja. Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w kraju, a udział firmy w rynku wynosi blisko 30 proc.

Pracownicy domagali się podwyżek płac: 400 zł do pensji zasadniczej w 2022 r. (z wyrównaniem od 1 stycznia). Spółka Polregio (wcześniej Przewozy Regionalne) należy do Agencji Rozwoju Przemysłu oraz samorządów wszystkich województw. Mimo że to państwo ma większościowy pakiet udziałów, to samorządy – z myślą o swoich mieszkańcach – wzięły na siebie gwarancje tegorocznych podwyżek. – informuje Lubuskie.

Dzięki zaangażowaniu i pracy zarządu województwa, lubuski samorząd przeznaczy na podwyżki w Polregio blisko 3,4 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
pochmurnie
0.6 ° C
3.8 °
-0.4 °
82 %
1.8kmh
16 %
sob.
2 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE