piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowa wyszukiwarka grobów na cmentarzach parafialnych

Nowa wyszukiwarka grobów na cmentarzach parafialnych

Do tej pory mieszkańcy, który chcieli odnaleźć grób na cmenatrzu komunlanym przy ul. Zwirowej mogli skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Teraz, wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, urzędnicy stworzyli podobną wyszukiwarkę któa obsługuje Cmenatrz Świetokrzyski i cmentarze parafialne.

Z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych miejscu urzędnicy postanowili ułatwić osobom odwiedzającym gorzowskie cmentarze znalezienie bliskich zmarłych. Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz gdzie kogoś pochowano wystarczy, że wpiszesz jego dane na stronie internetowej, a system wygeneruje szukaną osobę wskazując dokładną lokalizację grobu (numer alejki i kwatery).

Wcześniej z podobnego systemu – dostępnego TUTAJ – mogli korzystać tylko odwiedzający cmenatrz na Żwirowej. Teraz ułatwienie to dotyczy również Cmenatrza Świętokrzyskiego zlokalizowanego przy ulicy Warszawskiej oraz cmenatrzy parafialnych przy ulicach Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej.

„W trakcie prac stworzono bazę 3,5 tys. nagrobków. Prace rozpoczęły się już wiosną tego roku. Będą kontynuowane, a brakujące dane uzupełniane. Zadanie nie jest łatwe, choćby z powodu trudności terenowych, skarp i przewyższeń. Groby są nieregularne, a na dodatek pojawia się konieczność wyjaśnienia pewnych rozbieżności w zapisach ksiąg parafialnych. Na dzisiaj około 20 procent grobów jest niezidentyfikowanych i zostały opisane jako NN” informują gorzowscy urzędnicy.

Wyszukiwarka grobów na cmentarzach parafialnych znajduje się tutaj: Miejski System Informacji Przestrzennych – Gorzów Wielkopolski – Wyszukiwarka grobów – cmentarze parafialne (gorzow.pl).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE