piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe mieszkania powstaną na Zawarciu. Dla kogo?

Nowe mieszkania powstaną na Zawarciu. Dla kogo?

Budowa mieszkań przeznaczonych dla „klasy średniej” jest już coraz bliżej. Dzisiaj (24.01) prezes Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podpisał umowę z wykonawcą na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Same roboty mają ruszyć w przyszłym roku.

Chodzi o budowę około 100 mieszkań przeznaczonych dla gorzowian, których nie stać na kupno własnego lokum, a którzy z kolei mają zbyt wysokie dochody, aby ubiegać się o lokale komunalne.

Mieszkania powstaną na Zawarciu, a dokładniej przy ulicach Przemysłowej i Prostej. To tam wybudowane zostaną dwa nowe budynki. Zanim jednak ruszą realne prace związane z budową konieczne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, czyli m.in. projektu architektoniczno-budowlanego, kosztorysu, planu zagospodarowania terenu, rozmieszczenia pomieszczeń, itp. Zajmie się tym Przedsiębiorstwo Usług Projektowo inwestycyjnych PLAN, z którym Tomasz Gierczak, prezes GTBS podpisał dziś umowę.

Nowe budynki zajmą powierzchnię prawie siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz mieszkań zagospodarowane zostaną także tereny zielone, powstaną place zabaw oraz elementy małej architektury, takie jak np. ławeczki. W samych lokalach nie będzie instalacji gazowych, a w zamian za to zastosowane zostaną odnawialne źródła energii.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca ma pięć miesięcy. Później przetarg na roboty budowalne i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa będzie się mogła rozpocząć w przyszłym roku, a całość miałaby być gotowa dwa lata później.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE